Lesní pedagogika

21. září jsme ráno vyšli ze školy do lesa za Morkovicemi, kde nás už čekali dva lesníci Pavel a Vítek. Naše první aktivita se uskutečnila v kruhu, kde jsme hádali jaký je rozdíl mezi parohy a rohy. Poté co jsme uhodli všechna zvířata na obrázcích a poslechli zvuky ptáků, jsme začali hrát hru ve dvojicích. Hra začala tím, že jeden měl oči zavázané šátkem a druhý z dvojice jej zavedl ke stromu. Ten, co měl zavázané oči osahal strom, tak aby ho potom našel. Tato aktivita se nám hodně líbila.

Pak už jsme se učili, jak měřit výšku stromů, vypočítat objem, průměr a také stáří. K tomu nám půjčili mnoho zajímavých pomůcek.

Nakonec jsme šli lesem až na Strašnou, kde jsme se s Pavlem a Vítkem rozloučili, dostali jsme dárek v podobě lupy a plní zážitků jsme se vraceli do školy.

Žáci 7.B