Dnes je úterý 26. března 2019. Svátek má Emanuel. Velikonoční prázdniny budou za 23 dní.

Vítejte na internetové stránce Základní školy Morkovice

AktualitaŠkola v přírodě - Podmitrov 2019

Naši čtvrťáci se letos po mnoha letech vydali opět do školy v přírodě. Enviromentální výuku po odborné stránce zaštiťuje školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, pracoviště Rozmarýnek. Žáci se na týden stávají námořníky na Plavbě kapitána Zdravsona.
AktualitaPonožkový den 2019

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 jsme vyrazili do školy s každou ponožkou jinou. Podpořili jsme tak Světový den Downova syndromu a ukázali celému širému okolí, že odlišnost je NORMÁLNÍ. Do akce se zapojila většina tříd i zaměstnanců naší školy.
AktualitaVýsledek minulé ankety a anketa nová

V minulé anketě dostaly více hlasů lasagně po italsku (180 hlasů), americký kotlet obdržel 64 hlasů. Na lasagních si pochutnáme některý dubnový den.
AktualitaSoutěž Knihovny a knihovnictví ve světe

V rámci března měsíce knihy vyhlašujeme soutěž Knihovny a knihovnictví ve světe. Informace o soutěži najdete v následujících přiložených souborech.
AktualitaŠkolní ples je rok od roku lepší

Několik týdnů příprav a chystání přineslo své ovoce. V sobotu 9. března se uskutečnil již třetí ročník školního plesu. Hlavními organizátory byla Rodičovská akademie, působící při základní škole, a základní škola.
AktualitaLyžařský výcvik 2019

Ve dnech 18.2. - 22.2.2019 se 39 žáků 7. tříd zúčastnilo tradičního lyžařského výcvikového kurzu. Akce probíhala na Horní Bečvě ve SKI areálu Rališka.
AktualitaDen, kdy se mlčelo...

Den, kdy se mlčelo je název workshopu, který pořádá nezisková organizace Post Bellum. Jde o projekt, který má žákům v průběhu čtyř hodin nastínit události roku 1948.
AktualitaPříměstské tábory a letní školy 2019

AktualitaUkliďme Česko

Naše škola se již tradičně zapojila do akce Ukliďme Česko. Žáci školy budou uklízet své okolí ve čtvrtek 4. dubna 2019.
Ředitelské volno

Rozhodnutí - ředitelské volno PDF
AktualitaČerná hodinka jako za starých časů

Naše škola se účastní akce HODINA ZEMĚ 2019. Rádi bychom touto formou oslovili žáky, jejich rodiny a veřejnost k symbolické účasti na této pěkné akci, která si klade za cíl upozornit na klimatické změny a pro ekologické chování.
AktualitaŠikula Cup 2018/19

V letošním roce proběhla soutěž ve skákání přes švihadlo Šikula Cup až na sklonku zimy, protože žáci 3. a 4. ročníků na podzim jezdili v hodinách tělesné výchovy plavat do Vyškova a neměli možnost trénovat tuto oblíbenou disciplínu.
AktualitaLeden a únor ve školní družině

V tomto období jsme využívali každé sněhové nadílky a pokud to bylo možné, chodili jsme sjíždět kopec na místním hřišti. V době plesů si děti zahrály na návrháře a tak vznikly krásné kousky dámských šatů i pánských motýlků.
AktualitaNávštěva předškoláků z MŠ v ZŠ

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 navštívili naši ZŠ předškoláci z MŠ Morkovice. Zavítali přímo do 1.B, kde se na chvíli stali žáky první třídy. Paní učitelka Hana Doleželová si pro ně připravila úkoly, které všichni společně plnili na jedničku.
AktualitaeTwinning: Let's Beat Plastic Pollution

eTwinning je platforma, přes kterou mohou zaměstnanci škol (učitelé, ředitelé, knihovníci ad.) z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě.
AktualitaEkotým

SOUTĚŽ O NEJORIGINÁLNĚJŠÍ SELF-MADE NÁKUPNÍ TAŠKU
EKOTÝM - eTwinning
AktualitaRodičovská akademie

Rodičovská akademie při Základní škole Morkovice, z.s. je dobrovolným sdružením rodičů dětí, které chodí do ZŠ Morkovice.
AktualitaKrajská síť podpory nadání

Naše škola se v dubnu 2017 stala členem Sítě podpory nadání ve Zlínském kraji.
AktualitaSchránka důvěry pro žáky i rodiče

Snažíme se o to, aby naše škola byla bezpečným místem.
Aby jsme do ní všichni rádi chodili, těšili se na setkání se spolužáky a učiteli.
Abychom se zajímavým a poutavým způsobem něco naučili.
A rádi na naši základku vzpomínali.
Nový systém vzdělávání dětí s odlišnými vzdělávacími potřebami

Informační kampaň k novému systému vzdělávání dětí s odlišnými vzdělávacími potřebami v základních otázkách a odpovědích:
Mýty a omyly o inkluzi

Zdají se Vám informace ohledně inkluze zmatečné a nejasné? Máte jako rodiče strach, co se to vlastně na naší základní škole bude od září dít? Pak si přečtěte Mýty a omyly o inkluzi ve veřejném prostoru, kterou vydala aliance Rodiče za inkluzi.
Chcete se stát sponzory školy?

Škole můžete poskytnout finanční, věcný dar nebo přímou materiální pomoc, finanční dar si můžete odečíst od základu daně.
Další školní akce
Dne 5.4. se nekoná sboreček.

Út 26.03.2019
St 27.03.2019
přijímací zkoušky z M nanečisto(2. kolo) - 9. roč.
Čt 28.03.2019
3.A Nocování ve škole - S knihou pod hlavou
Čt 28.03.2019
Pá 29.03.2019

VŠECHNY UDÁLOSTI

Út 26.03.2019
Polévka s kroupami
Kuřecí mls, brambory,salát. Svačina: Chléb s pažitkovou pomazánkou, nápoj.
Polévka fazolová
Koláč s ovocem, kakao. Svačina: Ovocné pyré, křehký chléb, nápoj.

CELÝ JÍDELNÍČEK

Nejnovější sdělení v okénku pro rodiče je ze dne 30.05.2017.

OTEVŘÍT OKÉNKO

ZŠ Morkovice | 2018-2019